444 2 922

Kudüs Turları

1.Gün (Perşembe):

Belirtilen yer ve saatte buluşma. İşlemler sonrası saat 08.10’de Telaviv’ e hareket ve saat 09.00′ da varış. Çıkış işlemlerinden sonra Yafa’ ya hareket. Yafa’da 2 saatlik mola. Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi. İsteyenler Osmanlı eseri olan bir Filistin restoranında öğle yemeği alabilirler. Daha sonra Kudüs’deki otelimize transfer (1 saat). Otele varış ve yerleşme (1 saat). Daha sonra Mescid-i Aksa’da akşam ve yatsı namazları. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.

2.Gün (Cuma):

İsteyenler için Mescid-i Aksa’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00′ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs’ü seyretme ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa’ daki Cuma namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs çarşılarında gezinti. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.

3.Gün (Cumartesi):

İsteyenler için Mescid-i Aksa’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00′ de tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık
50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş (40 dk.). Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret ve sonra Lut Gölü/Ölü Deniz’e hareket (40 dk.) Deniz seviyesinden 4oo m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş (15 dk.), burada alış-veriş molası ve sonra Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal (20 dk.). Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket (40 dk.). Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.

4.Gün (Pazar) : 

Mescid-i Aksa’da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.30 arası otelde kahvaltı. Saat 11.00’e kadar odalar boşaltılıp otel lobisinde toplanma. 11:30’da Telaviv Havalimanına hareket

. İşlemler sonrası Saat 15.50’de kalkış ve 18.30’da İstanbul’a varış.

SİZ ZAHMET ETMEYİN BİZ SİZİ ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ İLE ALAKALI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ.