444 2 922

SAĞLIK TURİZMİ

saglik-ana

SAĞLIK TURİZMİ

SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Zamana bağlı, hormonel, çevre faktörleri, saçlı deri hastalıkları ya da genetik faktörler yüzünden kaybedilen saçların oluşturduğu açıklığı, kişinin kendi saçı ile doldurmaya yarayan bir işlemdir.

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

Saç ekimi lokal anestezi altında yapılır. Kişinin donör bölge adı verilen, iki kulak arası (ense) bölgeden alınan saç kökleri mevcut açıklığa nakledilmek için özel bir ekip tarafından alınır. Bu kökler ayrıştırılır. Saçsız alana nakledilecek saç kökleri özel bir sıvıda bekletilir. Bu sayede saç kökleri ekildiği bölgede daha canlı bir şekilde hayat bulur. Bu kökler, lateral slitler ile uygun açı ve derinlikte açılan kanallara tek tek yerleştirilir.

EKİLEN SAÇLAR DÖKÜLÜR MÜ?

Saç ekiminde saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındığı için bir daha dökülmez. Ekilen saçların büyük bir kısmı ilk 1 aylık periyotta dökülür, 3. ay içerisinde bir daha dökülmemek üzere yeniden çıkmaya başlar; bu süreç 6 ay – 1 yılı bulur.

SAÇLARA BOYA ve KESİM YAPILABİLİR Mİ?

Saç ektirme ile ekilen ve dökülmemek üzere yeniden çıkan saçlara her türlü kozmetik müdahale yapılabilir.

 

saglik-sac-ekimi saglik-sac-ekimi2

KAŞ EKİMİ

Kaş ekimi işlemi ağrısız lokal anestezi yöntemiyle ve 1-2 saat gibi kısa bir zamanda yapılan, sonuçları çok tatmin edici bir kıl kökü nakli işlemidir. İşlem sonrası ağrı ya da rahatsızlık verici herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 4-6 ay gibi bir süre alır. 2 ay sonra hastalarımız kaşlarını alabilmektedir.

saglik-kas-ekimi

KİRPİK EKİMİ

saglik-kirpik-ekimi

Yüzdeki estetik görünümün önemli bir parçası olan kirpik medikal amaçla yada kozmetik nedenle ekim işlemi uygulanarak düzeltilebilmektedir. Kirpik ekimi plastik cerrah ve uzman hemşire ekibi tarafından,hastane ortamında ameliyathane şartlarında işlem gerçekleştirilir.İşlem ortalama 2 saat sürer ve lokal anestezi ile yapılan hiçbir yan etkisi olmayan ağrısız sancısız bir işlemdir.İyileşme süresi 3 gündür.

ZAYIFLAMA MERKEZLERİ

Zayıflama kararı alarak bu yönde adım atmak, insanın beden ve ruh sağlığı için alacağı en önemli adımlardan birisidir. Zayıf kalmak birçok sağlık sorununu engeller, kişinin estetik açıdan iyi hissetmesini sağlar, öz güvenini arttırır ve hareket etmesini kolaylaştırır. Zindeliğin ve canlılığın yolu zayıflamaktan geçer.

Anlaşmalı olduğumuz bölgesel zayıflama merkezlerine beklemekteyiz.

saglik-zayiflama

ZAYIFLAMA AMELİYATI

saglik-zayiflama-ameliyati

ZAYIFLAMA AMELİYATLARI KİMLERE YAPILIR?
Kilo fazlalığı bellirli sınırların üzerine çıktığı zaman “hastalık derecesinde şişmanlık” (morbid obezite) söz konusu olur. Bu tür hastalar için diyet ve egzersiz tedavileri ile kalıcı zayıflama sağlama şansı çok düşüktür. Bu nedenle hastalık derecesinde obezite olan kişilerde geçerli ve etkin tedavi seçeneği ameliyattır. En kestirme yoldan ifade etmek gerekirse ameliyata aday olabilecek boy-kilo örnekleri şöyledir; Boy 160 cm için 90 kilodan fazla olmak Boy 165 cm için 95 kilodan Boy 170 cm için 102 kilodan fazla olmak Boy 175 cm için 107 kilodan Boy 180 cm için 114 kilodan fazla olmak Tıbben ameliyata karar verebilmek için öncelikle Vücut Kitle İndeksi hesaplanır. Vücut Kitle İndeksi (VKİ): Kilogram cinsinden vücut ağırlığının, metre cinsinden boyun karesine bölünmesi sonucu ortaya çıkan rakamdır. Vücut kitle indeksi 40’ın üstünde olan hastalar (III. Derece Obezite) doğrudan obezite ameliyatına aday kabul edilir.

Vücut kitle indeksi 35-40 arasında (II. Derece Obezite) olup şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kan yağları yüksekliği, uykuda geçici solunum durması, eklem hasarı, depresyon, cinsel fonksiyon bozukluğu gibi obezite ile ilişkili ek sorunları olan kişilere de zayıflama ameliyatı yapılması uygundur.

Obezite nedeninin aşırı kalori alımından ibaret olduğu, hormonal hastalık gibi obeziteye yol açan ve farklı tedaviler gerektiren sorunların bulunmadığı ortaya konulmuş olmalıdır.

saglik-zayiflama-ameliyat2

Ameliyat için kesin bir yaş sınırı belirlenmemiş olmakla birlikte ameliyata kabul edilen hastalar genellikle 20-60 yaş arasındadır. -Ameliyat seçeneği düşünülmeden önce hastalar için tıbbi gözetim altında uygulanmış diyet ve egzersiz tedavilerinin başarısız olduğu görülmüş olmalıdır.

ZAYIFLAMA AMELİYATLARI KİMLER İÇİN UYGUN DEĞİLDİR?

 • Anestezi uygulamanın çok riskli olduğu “kontrolsüz sistemik hastalık” mevcut olan kişilere
 • Kilo kategorisi 35’in altında (Fazla Kilolu veya I. Derece Obezite olan) kişilere
 • Yapılacak işlemleri anlayamayacak ölçüde zihinsel problemi olanlara
 • Sosyal yönden yalnız, ev ortamı desteği alamayacak olanlara
 • Tedavi gerektirir psikiyatrik sorunu olan kişilere
 • İlaç, alkol veya madde bağımlısı olanlara
 • Tümüyle hareketsiz hastalara Zayıflama ameliyatı yapılması uygun değildir.

saglik-zayiflama-ameliyat3

İLERİ YAŞ ve ENGELLİ TURİZMİ

Yaşlı ve Engelli Turizmi

 • İleri yaş turizmi ( gezi turları, meşguliyet terapileri )
 • Yaşlı bakımı hizmetleri ( bakım evlerinde veya rehabilitasyon hizmetleri )
 • Klinik  otelde rehabilitasyon hizmetleri
 • Engelliler  için özel bakım ve gezi turları

Hizmet Yeri : Klinik oteller, rekreasyon alanları, tatil köyleri ve bakım evleri v.b

saglik-yasli saglik-yasli2 saglik-yasli3

 

TERMAL TURİZM ve SPA-WELLNESS

Termal Turizm ve SPA-Wellnes

 • Kaplıca tedavileri ve fizyoterapiler
 • Talossoterapiler
 • Hidroterapi ve egzersizler
 • Balneoterapi ve Peloidoterapi
 • Klimaterapi

Hizmet Yeri : Kaplıca ve Spa merkezleri

saglik-spa2 saglik-spa

MEDİKAL TURİZM

Medikal Turizm ( Tıp Turizmi )

 • İleri tedaviler ( Kardiyovasküler Cerrahi, Radyoterapi, cyberknife  vb. )
 • Transplantasyon
 • İnfertilite ( Tüp bebek İVF uygulamaları )
 • Estetik Cerrahi
 • Göz, diş, diyaliz tedavileri vb.

Hizmet Yeri : Sağlık kurum ve kuruluşları

saglik-dis saglik-dis2

 

SİZ ZAHMET ETMEYİN BİZ SİZİ ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ İLE ALAKALI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ.